Kontrolery

Kontrolery autonomiczne oraz kontrolery pracujące w sieci

Najważniejszymi elementami systemu kontroli dostępu są kontrolery. Firma IronLogic oferuje kontrolery autonomiczne oraz kontrolery sieciowe o różnym stopniu zaawansowania.

Autonomiczne systemy kontroli dostęp, pracują niezależnie i wymagają korzystania z czytników kart lub pilotów. Ponadto, dostępne są kontrolery z zintegrowanym czytnikiem w jednej obudowie. Pojedyncze kontrolery Ironlogic np.: popularny Z5R posiada szeroką funkcjonalność, która umożliwia elastyczną konfigurację dostępu za pomocą kart master lub adaptera Z2Base i darmowej aplikacji BaseZ5R.

autonomiczny czytnik zbliżeniowy autonomiczny kontroler dostępu

Wypróbuj nasz symulator szkoleniowy Z5R


Sieciowe systemy kontroli dostępu to połączenie wielu kontrolerów w jednej sieci z możliwością zdalnej zmiany ustawień oraz śledzenie czasu pracowników należy użyć kontrolerów z dopiskiem Net (np.: Z5R-Net) oraz odpowiedniego oprogramowania (dodawanie / usuwanie kart dostępu, zmiana trybu pracy). Do połączenie kontrolerów sieciowych w jeden system najczęściej stosuje się interfejsy: RS-485, Ethernet, Wi-Fi, USB. W przeciwieństwie do autonomicznych kontrolerów, kontrolery sieciowe posiadają dodatkowe funkcje: praca z bramkami, barierami, szlaban, kołowrotek, drzwi z dwoma zamkami (dzień i noc), „Przejście za pomocą dwóch kart”, „Przejście za pomocą karty i kodu PIN”. Ponadto w kontrolerach sieciowych istnieje wiele trybów pracy.

Połączenie kontrolerów Z5R-Net


Sprawdź dostępne modele kontrolerów dostępu marki Ironlogic